Zgorzałe. Wznowiono poszukiwania 63-latka zaginionego nad jeziorem

środa, 5 października 2016 r., 11:00
fot. archiwum/MSz

W środę służby wznowiły poszukiwania służby wznowiły poszukiwania zaginionego mężczyzny, który we wtorek wypłynął na łódce ze znajomymi na jezioro Raduńskie Górne.

Przypomnijmy, że we wtorek trzech mężczyzn - ojciec z synem w wieku 55 i 19 lat, oraz 63-latek - wypłynęło łódką nad jezioro aby łowić ryby. W pewnym momencie na wodzie miała pojawić się fala, która wywróciła łódź. Pozostałym uczestnikom wyprawy udało się dopłynąć do brzegu, a 63-latka wciąż niestety nie odnaleziono.

Akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani byli strażacy z JRG Kartuzy, OSP Stężyca, OSP Brodnica Górna, OSP Ostrzyce oraz nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego działającej przy JRG Kościerzyna trwała do godzin popołudniowych. Z uwagi silny wiatr i niesprzyjającą aurę została ona przerwana.

W środę wznowiono poszukiwania 63-latka, jednak i tym razem trudne warunki pogodowe znacznie ją utrudniają. Z tego też względu akcja poszukiwawcza, którą prowadzą strażacy z JRG Kartuzy ma ograniczoną skalę.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.