Sukcesy Gokkenu na Euro Grand Prix w Czechach i Yamabushi Cup w Osielsku

środa, 5 października 2016 r., 11:59
fot. nadesłane

Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken w miniony weekend odnotowali udane starty na prestiżowych zawodach Euro Grand Prix w Czechach i ogólnopolskim turnieju Yamabushi Cup w Osielsku.

Sara Elwart, Dominik Korbolewski i Filip Wendt - trójka zawodników w kategorii seniorów reprezentowała klub na 17. Euro Grand Prix w Pilsen w Czechach. Na turniej powołano ich z ramienia kadry narodowej. Start w Czechach był jednocześnie przygotowaniem i treningiem przed Mistrzostwami Świata WKF w Linz w Austrii.

Filip Wendt pewnie wygrał cztery walki i uległ jedynie przeciwnikowi z Belgii w finale, zajmując tym samym drugie miejsce. Pozostali zawodnicy zaliczyli mniej udane starty, mają teraz kilka dni na doszlifowanie formy, bo czeka ich kolejny ważny turniej w Bielsku Białej.

Młodsi zawodnicy Gokkenu walczyli z kolei na turnieju Yamabushi Cup 2016 w Osielsku pod Bydgoszczą. W zawodach wzięło udział 440 zawodników z 22 klubów z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej Gokken uplasował się na drugiej pozycji. Zawodnicy przywieźli z Bydgoszczy aż 12 złotych medali, dziewięć srebrnych oraz 19 brązowych.

oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.