Paweł Teclaf piąty na Mistrzostwach Świata w Rosji

środa, 5 października 2016 r., 12:28
fot. nadesłane

Najzdolniejszy zawodnik Kartuskiego Klubu Szachowego Ormuzd świetnie spisał się na Mistrzostwach Świata w Szachach Klasycznych. Paweł Teclaf uplasował się na piątym miejscu.

We wtorek, 4 października w Chanty-Mansyjsku w Rosji zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Klasycznych. Paweł startował w kategorii do lat 14. Choć turniej był bardzo wyrównany, reprezentantowi Polski udało się zająć wysokie piąte miejsce.

- Paweł zaczął grę bardzo niefortunnie od porażki w pierwszej rundzie z szachistą z Indii. Po nadrobieniu strat w kolejnych 9 partiach zajmował medalową pozycję. Wygrana w ostatniej 11 rundzie gwarantowała mu srebrny medal, remis - brązowy. Niestety, starszy i najwyżej rozstawiony w turnieju Andrey Esipenko, zawodnik z Rosji, okazał się tym razem nie do pokonania - relacjonuje Piotr Kwidziński z KKSz Ormuzd.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.