Powiat. Pierwsze skutki wichur - brak prądu i powalone drzewa

środa, 5 października 2016 r., 15:19
fot. internet/OSP Dzierżążno

Już 22 interwencje spowodowane silnym wiatrem odnotowali kartuscy strażacy. Doszło do nich na terenie Borowa, Leźna czy też Mirachowa. Z wichurą i jej skutkami będziemy się zmagać do czwartkowego popołudnia.

Silny wiatr dał się we znaki już we wtorkowy poranek - wtedy to druhowie z Leźna interweniowali przy drzewie, które na ulicy Leśnej zwaliło się na linię energetyczną. Także i w Borowie strażacy musieli usunąć drzewo, które przewróciło się na drogę wojewódzką nr 211.

W środowy poranek pojawiły się kolejne skutki wichur - w Dzierżążnie na ulicy Źródlanej jedno z drzewo złamało się i zawisło na linii energetycznej. Do podobnych zdarzeń doszło także w Załężu, Chmielnie, Mirachowie oraz Widlinie. Z powodu silnych wichur pojawiły się także przerwy w dostawach prądu. Póki co obejmują one gminy Kartuzy (Kiełpino) oraz Somonino (Wyczechowo, Borcz, Mokry Dwór oraz Hopowo). Przewidywany czas przywrócenia zasilania to godzina 16.15.

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla naszego regionu, a wichury mają ustać dopiero w czwartkowe popołudnie. Warto śledzić na bieżąco komunikaty na stronie IMiGW oraz informacje o aktualnych przerwach w dostawach prądu.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.