Żukowo. Modernizacja ul. Piłsudskiego z niespodzianką

sobota, 8 października 2016 r., 23:31
fot. Longina Templin

Pod koniec lipca żukowska gmina podpisała umowę ze Spółką Komunalną Żukowo na roboty budowlane. Firma ma wymienić 240 metrów bieżących nawierzchni na ul. Piłsudskiego (os. Wybickiego). Znikną istniejące tam mocno już sfatygowane płyt drogowe i yombo, a pojawi się nowa kostka brukowa.

Połowa tej ulicy została już kiedyś zmodernizowana. Teraz przyszedł czas na pozostała część.

- Prace obejmują 240 metrowy odcinek - poinformował Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji. - W tym miejscu powstanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6 metrów. Samochody będą mogły najeżdżać na powstający tam dwumetrowy chodnik, bo jest to droga osiedlowa, gdzie nie ma wielkiego ruchu. Ciąg pieszy będzie różnić się kolorem i lekkim uniesieniem.

Podczas prac wykonawca natknął się na niespodziankę. Okazało się, że wodociąg w ulicy Piłsudskiego jest w bardzo złym stanie. Budowano go w latach 70. i 80. "Odkryto" połączenie rur stalowych, PCV, a nawet azbestowych. Konieczna była więc wymiana tych staroci. Tym zajmie się Zakład Usług Komunalnych w Glinczu.

Roboty budowlane opiewają na kwotę około 269 tys. złotych, a wodociągowe szacowane są na około 80 tys. zł. Ze względu na niespodziankę prace - w stosunku do pierwotnych planów - wydłużą się do drugiej połowy października.

L.T.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.