Sukcesy Gokkenu w Bielsku-Białej

wtorek, 11 października 2016 r., 08:33
fot. nadesłane

Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken mają za sobą kolejne udane starty. W miniony weekend walczyli na matach międzynarodowego turnieju Polish Open X International Karate GRAND PRIX w Bielsku-Białej.

Zawody w Bielsku-Białej to największy turniej karate w Polsce. Wzięła w nich udział rekordowa liczba zawodników - ponad 1090 osób ze 146 klubów z 31 krajów z całego świata. Uczestnicy walczyli na ośmiu matach przez trzy dni. Drużyna KS Gokken zajęła w klasyfikacji zespołowej 25 miejsce, reprezentanci klubu zdobyli złoto, srebro i trzy brązowe medale.

Medaliści Polish Open X International Karate z KS Gokken:

- Złoty medal - Bartosz Potracki w kumite - 68 juniorów,
- Srebrny medal - Zuzanna Potracka w kumite - 40 dziewczynek 10-11 lat
- Brązowy medal:
- Aleksandra Górska w kata dziewczynek 10-11 lat,
- Sara Elwart w kumite seniorek Open
- Szymon Kuśpiet w kumite juniorów

Najstarszych seniorów Gokkenu powołano z kadry narodowej i to dla nich zdobywali medale. Dominik Korbolewski wywalczył złoty medal kumite u21 do 60 kg, a Sara Elwart brązowy medal kumite seniorek do 61 kg.

- Był to bardzo udany start naszych zawodników, oprócz medali mamy na swoim koncie liczne piąte oraz siódme miejsca czyli tuż za podium. Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc trzymajcie za nas kciuki w następny weekend nasi kadeci, juniorzy oraz młodzieżowcy wyjeżdżają do Białegostoku na Mistrzostwa Polski WKF - informuje Agata Uwijała z KS Gokken.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.