Chmielno. Najmłodsi spotkali się z policjantami i poznali zasady bezpieczeństwa

wtorek, 11 października 2016 r., 09:59
fot. nadesłane

Czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym? Co zrobić, gdy zaczepia nas ktoś obcy? Kim jest dzielnicowy i jak wygląda jego praca? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Chmielnie, których odwiedzili policjanci.

Policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie przybyli do chmieleńskiego zespołu szkół z pogadanką na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Dzielnicowa Magdalena Ring wraz z komendantem posterunku w Chmielnie spotkali się z najmłodszymi uczniami z zerówki i klas I-III, by przekazać im podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa.

- Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mają zachowywać się, gdy osoba obca ich zaczepia. Wiedzą już do kogo mogą zadzwonić, gdy są w sytuacji zagrożenia oraz jak prawidłowo należy to zgłosić. Uczniowie utrwalili numery alarmowe oraz dowiedzieli się na czym polega praca dzielnicowych, a także zobaczyli, jak wygląda policyjny radiowóz - informuje Joanna Ławicka z ZS w Chmielnie.

Uczestnicy spotkania z wielkim zaangażowaniem słuchały policjantów, zadawali spotkania i dzielili się z funkcjonariuszami własnymi spostrzeżeniami. Dzięki pogadance dzieci nie tylko utrwaliły sobie wiedzę o bezpieczeństwie, ale także będą wiedziały, jak zachować się w różnych sytuacjach.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.