Ewakuacja w ZS w Tuchlinie i w ZSP w Sierakowicach

wtorek, 11 października 2016 r., 11:39
ZSP Sierakowice ZSP Sierakowice fot. NB

W Zespole Szkół w Tuchlinie wybuchł pożar kotłowni, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach ogień pojawił się w serwerowni. Uczniów obu placówek ewakuowano. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ewakuacyjnych.

Ćwiczenia ewakuacyjne mają na celu przygotowanie osób korzystających z danego obiektu do szybkiego i bezpiecznego opuszczenia go w sytuacji zagrożenia dla zdrowia i życia. Dzięki tego typu działaniom prowadzonym pod nadzorem straży zarówno uczniowie jak i pracownicy szkół wiedzą, jak zachować się w przypadku wystąpienia np. pożaru.

- Każda ewakuacja to cenne doświadczenie, niesie z sobą ważne wskazówki. Dzięki takim ćwiczeniom widzimy, co trzeba jeszcze poprawić czy zmienić w taki sposób, by w sytuacji realnego zagrożenia, przeprowadzić sprawnie ewakuację, a co najważniejsze, aby nikt nie ucierpiał - mówi dyrektor w Zespołu Szkół w Tuchlinie, Jarosław Jóskowski.

Nad przebiegiem ewakuacji w obu szkołach czuwał st. kpt. Wojciech Markowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

- W obu placówkach ewakuacja przebiegła sprawnie. Uczniowie i pracownicy obu szkół opuścili budynki w krótkim czasie, jednak nie czas jest w tym przypadku najistotniejszy, a bezpieczeństwo. Najważniejsze jest to, by wszystkie osoby pozostające w obiekcie bezpiecznie go opuściły. Stan osobowy ewakuowanych osób zgadzał się z liczbą osób przebywających w budynku przed pożarem - podsumował st. kpt. Wojciech Markowski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.