Cała trasa PKM Kartuzy-Gdańsk Główny przejezdna od 31 października

wtorek, 11 października 2016 r., 13:44
fot. internet/pkm-sa.pl

Pomorska Kolej Metropolitalna informuje, że ostatnie prace przy odbudowie nasypów kolejowych zbliżają się ku końcowi. Spółka opublikowała także nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywać od 31 października, zakłada on, że szynobusy będą znów kursować po obu torach na całej trasie. Wrócą także bezpośrednie połączenia z Kartuz do Gdańska Głównego.

Przypomnijmy, że utrudnienia związane z kursowaniem pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej rozpoczęły się od zniszczeń, które pojawiły się po lipcowych ulewach. Obecnie prace trwające przy odbudowie zalanego wówczas nasypu dobiegają już końca. Tym samym, jak informuje PKM, już od 31 października cała linia będzie przejezdna po obu torach. Aktualnie ruch na trasie Brętowo-Strzyża odbywa się tylko po jednym torze.

Z nowego rozkładu wynika, że pierwszy pociąg z Kartuz do Gdańska Głównego wyjedzie o 4.40, a na miejsce dojedzie 5.41. Ostatni zaś z kartuskiego dworca odjedzie o 21.44, by dotrzeć do Wrzeszcza o 22.50. W rozkładzie ponownie pojawi się także Kartuski Sprinter, który nie zatrzymuje się na stacjach Gdańsk: Rębiechowo, Matarnia, Kiełpinek, Jasień oraz Niedźwiednik. Z Kartuz wyjeżdża on o godzinie 7.00, a do Gdańska Głównego dojeżdża o 7.58.

W przeciwnym kierunku pierwszy pociąg odjedzie z Gdańska Głównego o 5.51, a do Kartuz dojedzie o 6.53. Ostatni zaś wyjeżdża o 21.13, a do kartuskiego dworca dociera o 22.24. Nie podano jeszcze rozkładu, który będzie obowiązywać w dni świąteczne, ale ma on powstać w niedługim czasie. Obecny zaś będzie funkcjonować do 10 grudnia.

Jak podaje Pomorska Kolej Metropolitalna, od 31 października jej linie w dni robocze obsługiwać ma 120 pociągów na dobę, w tym 33 na trasie Kartuzy - Gdańsk Główny, 46 na trasie Gdynia Główna - Gdańsk Wrzeszcz oraz 41 na trasie Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz.

Rozkłady dostępne są na stronie Szybkiej Kolei Miejskiej.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.