Pomóż Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci i włącz się do zbiórki

środa, 12 października 2016 r., 13:14
fot. MD-Z

Na stronie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci pojawił się apel z prośbą o zbiórkę pampersów i chusteczek nawilżonych. Małych pacjentów w fundacji przybywa, a potrzeby są ogromne. Wiadomość z apelem znalazła mieszkanka Kartuz i poruszona nim postanowiła zorganizować zbiórkę w Kartuzach i w Kiełpinie. W pomoc może włączyć się każdy, wystarczy dostarczyć dary do wyznaczonych punktów.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci otacza opieką małych pacjentów z chorobami nowotworowymi, a także schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi. Działa dzięki wsparciu wielu instytucji, firm i osób o wielkich sercach. Zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną. Rodzice małych podopiecznych nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc fundacji i niezbędne wsparcie finansowe. 4 października na facebookowej stronie hospicjum pojawił się apel z prośbą o pomoc.

- Rzadko to robimy bo staramy się zawsze działać z głową. Jednak z tego powodu, że mamy pod swoja opieką rekordowo dużą ilość podopiecznych. W październiku mamy już ostatki bardzo potrzebnych pampersów oraz mokrych chusteczek. Dlatego bardzo Was prosimy o możliwą mobilizację i zbiórkę tych bardzo potrzebnych dla naszych pociech rzeczy. Nasze rodziny bardzo często stają przed poważnymi dylematami leki, jedzenie, rehabilitacja na co wydać ostatnie pieniążki. Dlatego w ich ciężkiej sytuacji, gdzie choroba zmieniła całe życie tak bardzo potrzebna jest pomoc wolontariuszy! Bardzo Was prosimy o mobilizację i zbiórki pieluch we wszystkich rozmiarach dziecięcych oraz mokre chusteczki - pisali członkowie fundacji.

W odpowiedzi na apel do hospicjum zaczęły płynąć dary z całej Polski, potrzeby jednak nadal są ogromne. Apel znalazła również pani Magda z Kartuz. Poruszona losem dzieci postanowiła nie tylko sama pomóc, ale zaangażować w akcję, jak najwięcej osób z Kartuz i okolic.

- Zauważyłam na facebooku apel hospicjum i postanowiłam pomóc, chciałabym, by w zbiórkę włączyło się jak najwięcej osób. Prośba, którą wystosowało hospicjum sprawiła, że magazyny szybko się zapełniły, ale tak naprawdę jego potrzeby są tak duże, że za chwilę znów będzie pusto, dlatego zachęcam wszystkich do włączenia się w zbiórkę, wystarczy, że każdy da od siebie tyle ile może - paczkę chusteczek, pampersów czy środki higieniczne - mówi pani Magda.

Dzięki zaangażowaniu pani Magdy w Kartuzach i w Kiełpinie powstały punkty, w których można zostawiać dary dla hospicjum. Można je przynosić do:

- Centrum Medycznego Św. Łukasza na Os.Wybickiego w Kartuzach (zbiórka trwa do 31 października)
- Centrum Medycznego Św. Łukasza na ul.Mściwoja II w Kartuzach (zbiórka trwa do 31 października)
- Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach (zbiórka trwa do 14 października)
- Centrum Medycznego Św. Łukasza w Kiełpinie (zbiórka trwa do 31 października)

Przynosić można pieluszki we wszystkich rozmiarach, pieluchomajtki, chusteczki nawilżone oraz kremy, oliwki, szampony i żele do kąpieli. Wszystkie dary pani Magda osobiście dostarczy do hospicjum.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.