Kartuzy. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

środa, 12 października 2016 r., 13:33
fot. internet/KWP Gdańsk

We wtorek na terenie gminy Kartuzy zatrzymano 40-latka, który jest podejrzany o prowadzenie uprawy konopi indyjskich w swoim mieszkaniu. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z funkcjonariuszami gdańskiej KWP zlikwidowali w mieszkaniu na terenie gminy Kartuzy nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci na miejscu znaleźli donice z krzakami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, zabezpieczyli także sprzęt służący do ich uprawy, odczynniki i nawozy stymulujące.

Jak informuje KWP w Gdańsku, w związku ze sprawą na miejscu zatrzymano 40-latka podejrzanego o popełnienie tego czynu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy konopi. Przestępstwo to zagrożone jest to karą pozbawieniem wolności do lat 3.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.