Banino. Uczyć się pilnie i przynosić zaszczyt szkole, czyli ślubowanie pierwszoklasistów

piątek, 14 października 2016 r., 20:54
fot. Longina Templin

Po raz pierwszy w banińskiej placówce ślubowanie klas pierwszych odbyło się w nowej hali sportowej. W tym roku szkolnym do uroczystego ceremoniału stanęło 85 uczniów z czterech klas. Tradycyjnego pasowania na ucznia dokonała Ewa Kosznik, dyrektorka szkoły i wiceprzewodniczący żukowskiej rady Albin Bychowski. Nie zabrakło też części artystycznej, w której wystąpili pierwszoklasiści oraz ich starsze koleżanki i koledzy.

Podczas czwartkowej uroczystość najmłodsi uczniowie przeszli "chrzest bojowy". Oprócz ślubowania, pasowania, recytowania i śpiewania zostali oni poddani testowi sprawnościowemu. Sądząc po ich minach, niełatwo było zaliczyć próbę uśmiechu, czyli posmakować kawałek cytryny. O wiele łatwiej było ułożyć puzzle i wykonać ćwiczenia sportowe. Nad wykonaniem tych zadań przez cały czas czuwały ich wychowawczynie: Kamila Kłos, Natalia Kierzka, Iwona Zielińska i Alicja Szreder.

Po pomyślnie wykonanym teście wszyscy uczniowie własnoręcznie przybijali pieczęć przy swoim nazwisku. W tym momencie można było ogłosić, iż znaleźli się w gronie uczniów Szkoły Podstawowej w Baninie. Na pamiątkę wręczono im dyplomy, legitymacje i upominki.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej były życzenia od burmistrza, przedstawicieli rodziców uczniów klas pierwszych oraz samych uczniów.

Ewa Kosznik, dyrektorka szkoły odebrała z rąk Ewa Pieczory, kierowniczki referatu społecznego, przyznaną jej nagrodę burmistrza żukowskiej gminy.

Całą uroczystość prowadziła nauczycielka Magdalena Kubicz.

L.T.


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.