Leźno. Uroczysta akademia z nagrodami i dużą dawką muzyki

piątek, 14 października 2016 r., 23:38
fot. nadesłane

Tak obchodzono Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leźnie. Nauczyciele i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy uczniów, zespołu Wena i grupy muzycznej Awans. Wręczono nagrody burmistrza i dyrektora oraz medale za długoletnią służbę.

Trudy codziennej pracy nauczycieli, ich skomplikowane relacje z uczniami i zmiany z jakimi przyjdzie się zmierzyć polskiej szkole, w teleexpresowym skrócie przedstawiły dwie prezenterki, uczennice gimnazjum - Dominika Szczęsna i Patrycja Zielke. Było o czym opowiadać…

Zaprezentowali się również inni uczniowie, głównie gimnazjaliści, wcielając się w role różnych "gatunków pedagogicznych". I tak cała społeczność zebrana na akademii mogła poznać między innymi zwyczaje nauczyciela filozofa, perfekcjonisty czy pesymisty. Prezentacje poszczególnych gatunków, przypominające pokazy znanych domów mody, z humorem opisywały zachowania
i ulubione powiedzenia pedagogów.

Jak to w Teleexpresie bywa, w kąciku muzycznym zaprezentowała się uczennica klasy piątej - Karina Truszczyńska, która dla obecnych w sali zaśpiewała radosną piosenkę. Kolejne wystąpienia na scenie poprzedzały piosenki w wykonaniu członków zespołu Wena, prowadzonego przez Magdalenę Fortunkę.

Były chwile refleksji i wzruszeń, gdy uczniowie zaczęli ujawniać marzenia nauczycieli pracujących
w naszym zespole. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia odwagi do realizowania swoich pasji całej społeczności szkolnej życzyła koncertująca tylko raz w roku grupa muzyczna Awans, czyli najładniejsze głosy naszego grona nauczycielskiego.

Podczas uroczystości miało miejsce wręczenie nagród. Wiceburmistrz gminy Żukowo Tomasz Szymkowiak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke wręczyli nagrodę burmistrza dyrektorce Beacie Białej - Grzędzickiej oraz nauczycielkom - Dorocie Rabek i Magdzie Zawistowskiej.

Nagrody dyrektora otrzymały nauczycielki: Barbara Bielawska, Ewę Breza, Elżbieta Grabowska, Maria Kostuch, Ennata Marchewicz, Karolina Szczypior i Aleksandra Zahorska. Medale za długoletnią służbę otrzymały: Barbara Bielawska, Ewa Breza, Zdzisław Roszkowski oraz Żaneta Rzepka.

Wszystkim nagrodzonym zespół Wena zadedykował piosenkę. Tę pełną wzruszeń uroczystość zakończył poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, kierując do nauczycieli kilka ciepłych słów otuchy.

nadesłane/ZPGiSP w Leźnie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.