Ochotnicy z gminy Chmielno wzorowo przygotowani do akcji

sobota, 15 października 2016 r., 14:40
OSP Chmielno OSP Chmielno fot. AL

Sześć jednostek z terenu gminy Chmielno przeszło w sobotę inspekcję gotowości bojowej. Komisja z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach sprawdzała zarówno stan utrzymania sprzętu i umiejętność posługiwania się nim przez strażaków, jak również przygotowanie ochotników do podejmowania działań. Strażacy ze wszystkich jednostek stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie wzorowo.

Przez cały rok, w niedziele, święta i noce, strażacy-ochotnicy są w ciągłej gotowości do ochrony ludzkiego życia i mienia. Jednak od kilku tygodni w strażnicach wszystkich jednostek zauważyć można jeszcze bardziej intensywny ruch.

Druhowie przeglądają, konserwują i czyszczą sprzęt a także dopieszczają wszystko w najmniejszych szczegółach. Wszystko po to, aby udowodnić, że ich jednostka gotowa jest na stawienie czoła każdemu zagrożeniu.

Rozpoczęły się bowiem doroczne inspekcje prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. W piątek sprawdzono gotowość bojową jednostek OSP z gminy Somonino. W sobotę z kolei przeglądy przeprowadzono w gminie Chmielno.

Ochotnicy z Chmielna, Zawór, Kożyczkowa, Reskowa, Miechucina i Borzestowa prezentowali więc sprzęt i swoje przygotowanie do niesienie pomocy potrzebującym. Wszystkie jednostki wzorowo poradziły sobie z zadaniem. Ich zaangażowanie w utrzymanie sprzętu i podnoszenie swojego poziomu wyszkolenia, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańcom, zostało nagrodzone maksymalną punktacją.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.