Przyjaźń. Kaszuby Biegają - przedostatnie wydarzenie sportowe w ramach tegorocznego cyklu

sobota, 15 października 2016 r., 21:12
fot. Longina Templin

Około 280 dorosłych biegaczy, ponad setka dzieci, pół roku przygotowań, ponad 100 osób pracujących podczas sobotniej imprezy, nieprzewidziana awaria systemu informatycznego, która przedłużyła czekanie na wyniki i wręczenie nagród. Jednak zdecydowana większość zawodników czekała cierpliwie, aby stanąć na podium i odebrać puchary i gratulacje. Było też "Sto lat" dla dyr. Henryka Miotka z okazji jego urodzin.

IV Bieg Przyjaźni odbył się dla upamiętnienia 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Jest to dwunaste wydarzenie sportowe, wliczając w to prolog, który odbył się w marcu w Chwaszczynie, w ramach tegorocznego cyklu "Kaszuby Biegają".

Piętnastokilometrowa trasa przebiegała przez Otomino, Glincz, Skrzeszewo oraz Przyjaźń. Najszybszą zawodniczką okazała się Aleksandra Grabias, a zawodnikiem Robert Sadowski

Zanim odbyły się zmagania dorosłych zawodników, na trasę wybiegły dzieci i młodzież w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają.

- Jest nam bardzo przykro, że błąd w systemie informatycznym przedłużył imprezę, za co przepraszamy, ale nie była to nasza wina - oświadczył Henryk Miotk, pomysłodawca, inicjator i dyrektor cyklu Kaszuby Biegają. - Coś takiego jeszcze się nam nie przytrafiło. Przez cztery lata nie było jeszcze imprezy, która nie byłaby lepsza od poprzedniej, jeżeli chodzi o frekwencję. A to dobrze świadczy o jakości Kaszuby Biegają. Podobnie jest z nowym projektem, czyli Małe Kaszuby Biegają.

Skąd pomysł na taką sportową imprezę? - Mamy to we krwi - powiedział nam Henryk Miotk. - Od 13 roku życia non stop organizuję wszelkiego rodzaju imprezy. Inaczej nie wyobrażam sobie życia. Najciekawsze jest to, że moja rodzina, sąsiedzi i najbliższe mi środowisko jesteśmy tym sportowym bakcylem zarażeni.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali: strażacy, policjanci, Powiatowe Centrum Zdrowia. W organizacji pomagała obsługa szkoły w Przyjaźni. Organizatorzy współpracują też z żukowską gminą i OKiS-em.

Pierwsza szóstka IV Biegu Przyjaźni
Kategoria open - kobiety
1. Aleksandra Grabias, Gdańsk
2. Joanna Reglińska, Bytów
3. Lidia Kołodziejczyk, Wejherowo
4. Laura Słowy, Rumia
5. Iwona Sikora, Gdynia
6. Agnieszka Dudek, Gdynia

Kategoria open - mężczyźni
1. Robert Sadowski, Tczew
2. Adam Głogowski, Gdynia
3. Tomasz Spaleniak, Dobrzewino
4. Szymon Gwardjak, Lidzbark Warmiński
5. Marek Jakubowski, Pszczółki
6. Jarosław Richert, Luzino

Zawodnikami z gminy Żukowo, którzy najszybciej zameldowali się na mecie byli: Aleksandra Kaczmarek - Byzdra i Marcin Sieciński.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.