Akcja "Trzeźwy Poranek" na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 17 października 2016 r., 14:06
fot. internet/KPP Kartuzy

Prawie 500 kierujących skontrolowali policjanci w powiecie kartuskim w poniedziałek w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i przypominali o zagrożeniach, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.Wszyscy kontrolowani kierowcy otrzymali naklejki informujące, iż nigdy nie jeździ się po alkoholu.

W czasie akcji funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach rozmawiali z kierowcami i przypominali o zagrożeniach jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu i innych środków działających podobnie oraz rozdawali naklejki przypominające o zakazie kierowania samochodami po alkoholu. Egzekwowali też zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz kontrolowali stan techniczny pojazdów.

- W czasie trzech pierwszych godzin akcji mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości 498 kierujących, z których dwoje znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie z art. 87§1 kw. Natomiast jeden zatrzymany kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 0,6 promila w wydychanym powietrzu, a ponadto kiedy policjanci sprawdzili go w bazach danych okazało się, że ma on obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Działania takie jak "Trzeźwy poranek" prowadzone są systematycznie na terenie powiatu kartuskiego. Mają one pozytywny wpływ na podniesienie świadomości kierowców na temat zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oraz realnie przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu osób w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.