Karate. Cztery złote medale dla KS Gokken na Mistrzostwach Polski w Białymstoku

środa, 19 października 2016 r., 11:21
fot. nadesłane/Gokken

Cztery złota, trzy srebra i siedem brązów przywiozła z Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców ekipa klubu Gokken z Chwaszczyna. Zawody odbyły się w Białymstoku.

W miniony weekend Białystok stał się stolicą Polskiego Karate za sprawą zorganizowanych tam Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Jest to najważniejsza rankingowa impreza dla karateków od 14 do 21 roku życia. Złoci i srebrni medaliści mogą spodziewać się powołań do kadry narodowej na następny rok, a więc jest o co walczyć.

Ekipa Gokken stanęła na wysokości zadania i przywiozła z zawodów aż cztery złote medale, trzy srebrne i siedem brązowych. W szranki stanęło aż 350 osób z 48 klubów z całej Polski.

- Wielu z naszych klubowiczów na zawody tej rangi pojechało po raz pierwszy i wracają od razu z medalem! Dzięki ich pracy oraz pracy trenerów znowu jesteśmy w czołówce Polskiego karate zajmując 4 miejsce w klasyfikacji medalowej - mówi Agata Uwijała z KS Gokken.

Mistrzowie Polski z klubu Gokken:
- Sara Elwart kumite kobiet - 61 kg,
- Filip Wendt kumite mężczyzn - 75 kg,
- Szymon Kuśpiet kumite juniorów młodszych - 61kg,
- Dominik Korbolewski kumite mężczyzn - 60 kg.

Wicemistrzowie Polski z klubu Gokken:
- Dominika Groth kumite juniorek młodszych + 54kg,
- Kacper Czarnecki kumite juniorów - 70kg,
- Hanna Rykowska kumite kobiet - 61kg.

Brązowi medaliści z klubu Gokken:
- Krzysztof Neubert kumite juniorów młodszych - 63kg,
- Katarzyna Kusz kumite juniorek - 59kg,
- Jolanta Marszall kumite juniorek - 53kg,
- kumite drużynowe mężczyzn u21,
- kumite drużynowe kobiet u21,
- kumite drużynowe juniorek,
- kumite drużynowe juniorów.

nadesłane:Gokken
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.