Sławki Górne. Strażacy uratowali konie, które ugrzęzły w bagnie

środa, 19 października 2016 r., 19:21
fot. internet/OSP Somonino

użo szczęścia szczęścia miały konie, które w Sławkach Górnych wpadły do bagna. Gdyby nie szybka interwencja strażaków zwierzęta najprawdopodobniej utopiłyby się.

W środę o godzinie 17.13 kartuscy strażacy otrzymali nietypowe zgłoszenie, w pobliżu jednego z gospodarstw w Sławkach Górnych (gmina Somonino) cztery konie - trzy klacze i jeden źrebak ugrzęzły w bagnie.

- Koni początkowo było tam więcej, ale z uratowaniem większości z nich poradził sobie sam właściciel. Pozostałe, które ugrzęzły głębiej wyciągnęliśmy ręcznie przy użyciu pasów zakładanych pod brzuchem zwierząt - tłumaczy st. asp. Jarosław Wica, dowódca akcji.

Jak dodaje, ostatecznie wszystkie konie udało się wyciągnąć z bagna i żadnemu nic się nie stało

W akcji ratowniczej udział wzięła JRG Kartuzy, OSP Somonino oraz OSP Egiertowo.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.