Borkowo. Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II

środa, 19 października 2016 r., 20:34
fot. nadesłane

W szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie październikowa uroczystość poświęcona patronowi stała się już tradycją. Także w tym roku uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy wsi brali udział w pięknym i wzruszającym święcie. Swoją obecnością zaszczycili goście m. in. przedstawiciele władz samorządowych żukowskiej gminy.

Wzruszająca inscenizacja słowno, muzyczno - obrazowa w wykonaniu uczniów prawie wszystkich klas pozwoliła odświeżyć obecnym te wyjątkowe lata, lata przełomu tysiącleci, lata naszego polskiego Papieża, które bez wątpienia odmieniły Świat.

Dyrektor szkoły, Józef Belgrau, witając obecnych wspomniał, że dzień 16 października 1978 roku, wybór Karola Wojtyły na papieża, to bez wątpienia przełomowa data nie tylko dla Polski, Kościoła Powszechnego, ale i dla dziejów Świata. Dzisiaj nikt już nie wątpi, że Jan Paweł II pomógł uciśnionym narodom zmienić na lepsze swój los.

W sobotę 2 czerwca 1979 roku w Warszawie na ówczesnym Placu Zwycięstwa papież wznosił żarliwą modlitwę słowami: "Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"

Także radny Tyberiusz Treder i ks. Marek Krampa, żukowski wikary, ale i katecheta oraz prefekt szkoły, dali piękne osobiste świadectwa z tamtych wyjątkowych lat pontyfikatu Jana Pawła II. Po długich owacjach widownia uprosiła bis Barki w wykonaniu czterech uczennic i chóru.

Całość uroczystości koordynowała Ewa Drewa, nad stroną tekstową czuwała Wioletta Licbarska - Kramp, muzykę i dźwięk nadzorowały Zyta Formela i Marta Okrój, prezentację i dekoracje przygotowały Justyna Wilda i Bożena Zaborowska.

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.