Banino. Ośrodek Zdrowia wyposażono w nową windę

piątek, 21 października 2016 r., 23:47
fot. Longina Templin

Miejscowy ośrodek mieści się w budynku z lat 60. Decyzja dobudowy windy zewnętrznej wzięła się z troski o osoby niepełnosprawne, słabsze i starsze, a także z chęci dostosowania obiektu do obecnych wymagań. Inwestuję zrealizowano zgodnie z planem, czyli w cztery miesiące. Symboliczne oddanie do użytku i przecięcie wstęgi odbyło się w piątkowe wczesne popołudnie.

Aktu tego dokonali - burmistrz Wojciech Kankowski i Joanna Komorowska, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żukowie. Nową inwestycję poświęcił ksiądz Daniel Knapiński, proboszcz miejscowej parafii.

- Z radością informujemy, że wyposażyliśmy nasz Ośrodek Zdrowia w Baninie w windę zewnętrzną i platformę schodową - powiedziała dyr. Joanna Komorowska. - Budownictwo nie jest nasza domenę, ale wszyscy uczestnicy procesu rozbudowy dołożyli starań i zakończyliśmy prace przed chłodami. W przyszłym roku przewidujemy prace remontowe we wnętrzu budynku. Teraz musimy dać odpocząć naszemu personelowi, który dzielnie pracował w trakcie budowy.

Wejście do windy znajduje się przy wejściu do poradni dzieci zdrowych (od tyłu budynku od strony straży pożarnej). Przystanki są na poziomie gruntu, na poziomie parteru (poradnia dzieci zdrowych) i pierwszego piętra. Winda jest monitorowana.

Generalnym wykonawcą była firma Artmed. Wartość robót to prawie 280 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana całkowicie ze środków żukowskiego SPZOZ-u.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.