Akcje bicia rekordu resuscytacji w banińskim gimnazjum

sobota, 22 października 2016 r., 18:58
fot. nadesłane

Już po raz drugi uczniowie Publicznego Gimnazjum w Baninie,wzięli udział w ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu Guinessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej przez jak największą liczbę osób.

W tym roku 17.10 był magiczną datą. O godzinie 12 w całej Polsce w zgłoszonych instytucjach dzieci, młodzież i dorośli uczyli się jak prowadzić sztuczne oddychanie i prawidłowo przeprowadzać zewnętrzny masaż serca. Później wszyscy ćwiczyli nabyte umiejętności na fantomach.

- Jak zwykle w naszej szkole uczniowie nie zawiedli i chętnie dołączyli się do akcji, którą zorganizowałam po raz pierwszy rok temu - powiedziała Ewa Stenka, nauczycielka wspomagająca w gimnazjum w Baninie, która organizowała i nadzorowała całą akcję. - To ważna inicjatywa, świetna zabawa, a przede wszystkim nabywanie bardzo ważnej i mogącej się każdemu z nas przydać umiejętności jaką jest ratowanie życia ludzkiego. Gimnazjaliści z Banina chcą, potrafią i nie boją się pomagać.

Teraz ogólnopolscy organizatorzy akcji czekają na protokoły z wydarzeń regionalnych, a za jakiś czas wszyscy dowiemy się czy rekord Guinnessa został w dniu dzisiejszym pobity.Nawet jeśli tak się nie stanie to i tak najważniejsze jest to, że gimnazjaliści z Banina ponownie pokazali, że warto znać zasady pierwszej pomocy i że chętnie angażują się w tego typu akcje.
Każdy uczeń otrzymał w prezencie podręczną apteczkę pierwszej pomocy w podziękowaniu za swój trud i za chęci, bo bez nich nie można by było przecież zorganizować całego przedsięwzięcia.

- Za rok z pewnością znów weźmiemy udział w całym wydarzeniu, bo chętnych z pewnością nie braknie i będziemy próbować pobić kolejny rekord - obiecała pani Ewa Stenka.

nadesłane/Publiczne Gimnazjum w Baninie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.