Żukowo. Rolkarze i rowerzyści opanowali halę sportową

sobota, 22 października 2016 r., 23:38
fot. Longina Templin

W sobotnie przedpołudnie 20 gimnazjalistów po raz pierwszy wzięło udział w zajęciach praktycznych, realizując projekt "Dla mnie istnieje alternatywa". Na parkiecie hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum mogli "poszaleć" rowerzyści, rolkarze i deskorolkarze. Dwugodzinna impreza sprawiła im tyle radości, że nie spieszno było młodzieży wracać do domu.

Pierwotnie w planach miejscem spotkania miał być żukowski skatepark, ale aura sprawiła, że przeniesiono je do hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy - chłopców, którzy jeżdżą na BMX-ach, rolkarzy i deskorolkarzy.

- Na dzisiejszych zajęciach realizowaliśmy podstawy slalomu, czyli kombinacji trików pomiędzy kubeczkami - wyjaśniał instruktor Przemysław Kępiński. - Polega to na tym, żeby jak najpłynniej ominąć tor z kubeczków, nie potrącając żadnego z nich. To trudne, zwłaszcza gdy chcemy to zrobić ładnie i efektownie i jeszcze się przy tym nie potknąć. Uczyliśmy się też grindów na rolkach, a to dyscyplina typowo skateparkowa. Do tego potrzebne są przeszkody takie jak rurki, na które wskakujemy i wykonujemy różne kombinacje ułożenia nóg, żeby pojechać po poręczy.

W hali postawiono kilka przeszkód skateparkowych, m. in dwie hopki, na których trenowali zawodnicy na BMX-ach, na rurce (p-rail) uczono się trików grindy a także przejazdów pod tyczką. Takie przeszkody pokonywali rolkarze, deskorolkarze i rowerzyści.

Instruktorami młodzieży byli: Jakub Bartos, Przemysław Kępiński i Marcin Piechowski.

- Pod koniec ubiegłego roku szkolnego gimnazjum złożyło projekt dotyczący bezpieczeństwa młodzieży - powiedziała Mirosława Żołna, dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr w Żukowie. - Pełny tytuł tego projektu brzmi: Dla mnie istnieje alternatywa - BRH+ (Bezpieczeństwo, Rekreacja, Hobby….). Nadzór nad realizacją części sportowej pełni wuefistka Joanna Swenda.

Spotkania będą kontynuowane w środy i soboty. Projekt będzie realizowane przez 30 godzin i zakończy się w połowie grudnia, kiedy nastąpi podsumowanie wszystkich działań.

- Dzięki temu projektowi jesteśmy pewni już po pierwszym spotkaniu, że młodzież potrafi spędzać wolny czas nie tylko przed komputerem czy telewizorem, ale też w sposób bardzo aktywny, co bardzo cieszy - dodała dyrektorka gimnazjum.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.