Gmina Stężyca. Ochotnicy w pełnej gotowości bojowej

niedziela, 23 października 2016 r., 10:41
OSP Szymbark OSP Szymbark fot. NB

Jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Stężyca w sobotę znalazły się pod lupą komisji z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach. Jej przedstawiciele sprawdzali stan sprzętu, którym dysponują ochotnicy, jak i ich gotowość do niesienia pomocy.

Za nami kolejne inspekcje gotowości bojowej. Tym razem skontrolowano jednostki z terenu gminy Stężyca. Strażacy ze wszystkich z nich przygotowani byli wzorowo i to zarówno pod względem utrzymania sprzętu, jak i sprawności ochotników. Komisja skrupulatnie sprawdziła bowiemi stan techniczny pojazdów, sprawność sprzętu ratowniczego, stan umundurowania, wyszkolenie i gotowość bojową druhów.

- Strażacy ze wszystkich jednostek spisali się na medal. Ich zaangażowanie w to co robią, dbałość o dostępny sprzęt i co najważniejsze pełna gotowość do bezinteresownej i pełnej poświęcenia pracy na rzecz swojej, lokalnej społeczności, jest godne podziwu - podkreśla komendant ZOSP RP Gminy Stężyca, Wojciech Dułak.

A zatem mieszkańcy mogą spać spokojnie, bo strażacy z ich gminy są doskonale przygotowano do niesienia pomocy podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.