Gowidlino. Wielkie święto patrona szkoły

poniedziałek, 24 października 2016 r., 10:14
fot. nadesłane

Zespół Szkół w Gowidlinie 18 października uroczyście świętował dzień swojego patrona św. Jana Pawła II. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem - "Jan Paweł II świadkiem miłosierdzia".

Szkoła Podstawowa w ZS w Gowidlinie otrzymała imię Jana Pawła II 17 maja 2000 roku. Uroczysty apel odbył się 18 października na sali gimnastycznej, dwa dni po rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o życiu Papieża Polaka. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór Kantylena. Uroczystość zakończyła prezentacja multimedialna poświęcona naszemu wielkiemu Rodakowi. Po części artystycznej odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Gowidlinie, w czasie której modlono się o Boże Błogosławieństwo i opiekę Patrona dla całej społeczności szkolnej.

nadesłane/ZS w Gowidlinie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.