Trwa akcja "Podaruj mi pieluszkę" - można włączyć się do zbiórek w Kartuzach i Chmielnie, Sulęczyno już pomogło

poniedziałek, 24 października 2016 r., 14:38
Zbiórka w Sulęczynie Zbiórka w Sulęczynie fot. nadesłane

Apel wystosowany przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci z prośbą o pieluszki, chusteczki nawilżające i środki pielęgnacyjne spotkał się ze sporym odzewem w powiecie kartuskim. W samych Kartuzach zbiórka zorganizowana przez mieszkankę miasta - Magdę Kitowską trwa do końca października, w akcję włączyło się również Chmielno. Nadal można przynosić dary. Na apel odpowiedzieli też mieszkańcy gminy Sulęczyno, wśród których odzew był tak duży, że do hospicjum dary zawieziono wyładowanym po brzegi samochodem transportowym.

Jeszcze przez tydzień mieszkańcy Kartuz, Chmielna i okolic mogą włączyć się w zbiórkę na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Przypomnijmy, że na początku października placówka wystosowała apel z prośbą o zbiórkę pieluszek i środków higienicznych dla swoich podopiecznych. Na prośbę odpowiedziała m.in. pani Magda z Kartuz, która w kilku miejscach w Kartuzach zorganizowała punkty, do których można przynosić dary. Co ważne, do akcji włączyły się kolejne placówki.

Dary do 31 października można składać do:
- Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie
- Centrum Kultury w Kartuzach i do Informacji Turystycznej (mieszczą się w tym samym budynki).
- Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 na os. Wybickiego w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza na Os.Wybickiego w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza na ul.Mściwoja II w Kartuzach
- Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza w Kiełpinie

Przynosić można pieluszki we wszystkich rozmiarach, pieluchomajtki, chusteczki nawilżone oraz kremy, oliwki, szampony i żele do kąpieli.

W pomoc hospicjum licznie włączyli się również mieszkańcy Sulęczyna. Przez kilka dni udało zebrać się tam tak wiele darów, że do hospicjum musiał je dostarczyć należący do gminy samochód transportowy. Post z informacją o zbiórce opublikowała jedna z mieszkanek Sulęczyna. Odzew był ogromny.

- Zbiórkę zorganizowano we wszystkich szkołach w gminie, w parafialnym kościele, w sklepie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury. Pomoc płynęła zewsząd i przerosła oczekiwania wszystkich. Przynoszono pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki oraz środki pielęgnacyjne dla dzieci. Niektóre placówki oraz osoby prywatne organizowały zbiórki pieniężne, za zebraną kwotę wspólnie dokonywały potem zakupów. Było tego tak dużo, że ostatecznie trzeba było przewieźć zebrane rzeczy do sali w Gminnym Ośrodku Kultury, gdyż tylko tam można było wszystko pomieścić - informuje Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Chętni mogą dołączyć do akcji w Chmielnie, Kartuzach i Kiełpinie jeszcze przez tydzień.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.