Trwa akcja "Podaruj mi pieluszkę" - można włączyć się do zbiórek w Kartuzach i Chmielnie, Sulęczyno już pomogło

poniedziałek, 24 października 2016 r., 14:38
Zbiórka w Sulęczynie Zbiórka w Sulęczynie fot. nadesłane

Apel wystosowany przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci z prośbą o pieluszki, chusteczki nawilżające i środki pielęgnacyjne spotkał się ze sporym odzewem w powiecie kartuskim. W samych Kartuzach zbiórka zorganizowana przez mieszkankę miasta - Magdę Kitowską trwa do końca października, w akcję włączyło się również Chmielno. Nadal można przynosić dary. Na apel odpowiedzieli też mieszkańcy gminy Sulęczyno, wśród których odzew był tak duży, że do hospicjum dary zawieziono wyładowanym po brzegi samochodem transportowym.

Jeszcze przez tydzień mieszkańcy Kartuz, Chmielna i okolic mogą włączyć się w zbiórkę na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Przypomnijmy, że na początku października placówka wystosowała apel z prośbą o zbiórkę pieluszek i środków higienicznych dla swoich podopiecznych. Na prośbę odpowiedziała m.in. pani Magda z Kartuz, która w kilku miejscach w Kartuzach zorganizowała punkty, do których można przynosić dary. Co ważne, do akcji włączyły się kolejne placówki.

Dary do 31 października można składać do:
- Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie
- Centrum Kultury w Kartuzach i do Informacji Turystycznej (mieszczą się w tym samym budynki).
- Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 na os. Wybickiego w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza na Os.Wybickiego w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza na ul.Mściwoja II w Kartuzach
- Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach
- Centrum Medycznego Św. Łukasza w Kiełpinie

Przynosić można pieluszki we wszystkich rozmiarach, pieluchomajtki, chusteczki nawilżone oraz kremy, oliwki, szampony i żele do kąpieli.

W pomoc hospicjum licznie włączyli się również mieszkańcy Sulęczyna. Przez kilka dni udało zebrać się tam tak wiele darów, że do hospicjum musiał je dostarczyć należący do gminy samochód transportowy. Post z informacją o zbiórce opublikowała jedna z mieszkanek Sulęczyna. Odzew był ogromny.

- Zbiórkę zorganizowano we wszystkich szkołach w gminie, w parafialnym kościele, w sklepie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury. Pomoc płynęła zewsząd i przerosła oczekiwania wszystkich. Przynoszono pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki oraz środki pielęgnacyjne dla dzieci. Niektóre placówki oraz osoby prywatne organizowały zbiórki pieniężne, za zebraną kwotę wspólnie dokonywały potem zakupów. Było tego tak dużo, że ostatecznie trzeba było przewieźć zebrane rzeczy do sali w Gminnym Ośrodku Kultury, gdyż tylko tam można było wszystko pomieścić - informuje Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Chętni mogą dołączyć do akcji w Chmielnie, Kartuzach i Kiełpinie jeszcze przez tydzień.

MD-Z

Cel jest piękny więc tak trzymaj Magdo ;)
Predator   poniedziałek, 24 października 2016 r., 23:08
Wszystkie pieluszki i inne dary są skladane w okreslonych punktach.Nie oceniajmy innych ,nie patrzmy nikomu na ręce,niech każdy da z siebie tyle,na ile go stać.Po co taka zawiść miedzy ludźmi,wspierajmy się w tej zbiórce a nie oceniajmy kto ile dał,lub kto powinien dac,to sprawa kazdego z nas,indywidualna.Po co to wszystko,takie komentarze?
magdakitowska1   poniedziałek, 24 października 2016 r., 22:30
A co to jest parafia ? To jest cos takiego co tworza tacy parafianie jak ty ? Dobre ! Podaję znaczenie słowa "parafianin" : " parafianin człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony Hasło ze słownika wyrazów obcych" Yogi, ze swoją tępotą pasujesz jak ulał
Predator   poniedziałek, 24 października 2016 r., 22:06
PREDATOR ile pieluch przekazała Twoja parafia???
yogizkartuz   poniedziałek, 24 października 2016 r., 19:49
Yogi, to sa pieluszki od tych, które wolały zabić poczęte dziecko niż je urodzić ;) Jak czytam takiego jak ty to czasami jestem za zabijaniem poczętych ;)
Predator   poniedziałek, 24 października 2016 r., 18:15
Czy Pani Magda poinformuje, ile pieluch dostarczyl. MUNDRY. senator z Koscierzyny i poslanka Arciszewska???? ILE DOSTARCZYLI PROBOSZCZOWIE Z CHMIELNA, KARTUZ, SULECZYNA????? A moze oni interesuja sie tylko poczynaniem?????
_kibic   poniedziałek, 24 października 2016 r., 17:57
Czy to są dzieci z gwałtu czy chore? Może posłowie i senatorowie dorzucą się do akcji. Czy autorka nie widzi adresatów i nic nie rozumie??? Po co pieluchy w przedszkolu??? dla przedszkolanek??
yogizkartuz   poniedziałek, 24 października 2016 r., 17:39