Policjanci rozpoczynają akcję Znicz i przypominają o zasadach bezpieczeństwa

czwartek, 27 października 2016 r., 09:28
fot. MDZ

W poniedziałek, 31 października rozpoczyna się policyjna akcja Znicz 2016. Do środy, 2 listopada nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego wspieranych przez inne służby. Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę, a pieszym przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

W okresie Dnia Wszystkich Świętych zwiększa się natężenie ruchu na drogach. Przypominamy, że w rejonie kartuskiego cmentarza ulegnie zmianie organizacja ruchu, a część ulic zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Z planowanymi zmianami można zapoznać się tutaj.

Podczas tegorocznej akcji "Znicz" szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Ponadto prowadzone będą działania ukierunkowane na kontrolę prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych.

Policjanci radzą, aby w okresie Dnia Wszystkich Świętych przestrzegać kilku ważnych wskazówek:
- przed wyjazdem warto sprawdzić, jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz gdzie znajdują się wyznaczone parkingi, ułatwi to bezkolizyjne dotarcie do celu
- w trakcie podróży należy uważnie patrzeć na znaki i stosować się do sygnałów dawanych przez policjantów
- na miejsce postoju warto wybrać wyznaczony do tego parking, nie należy zostawiać w samochodzie na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów.
- torebkę czy saszetkę z dokumentami zawsze trzeba mieć przy sobie, pod ręką, nie należy odkładać ich na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku, bo złodziej tylko czeka na taką okazję
- warto też pamiętać, że złodziej może obserwować potencjalną ofiarę. Warto pamiętać, by dobrze schować portfel po zakupach
- bezpieczniej jest unikać bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywać samotnie na cmentarzu po zmierzchu.

Dzień Wszystkich Świętych to nie tylko duże natężenie ruchu drogowego w rejonach lokalnych nekropolii, ale również zmienne warunki pogodowe, szybko zapadający zmierzch. Kartuscy policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych - każdy pieszy, który po zmierzchu porusza się drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.