Niezwykła lekcja przyrody w Szkole Podstawowej w Wilanowie

czwartek, 27 października 2016 r., 12:06
fot. nadesłane/Beata Ludwichowska

Kumaki, traszki japońskie, salamandrę tygrysią, ropuchę Agę - między innymi takie okazy mogli podziwiać uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Odbyła się tam żywa lekcja przyrody poświęcona płazom.

26 października w Szkole Podstawowej w Wilanowie odbyła się Żywa lekcja przyrody poświęcona płazom. Goście z Krakowa przeprowadzili dla uczniów zajęcia z przyrody. Dzieci miały możliwość oglądać z bliska płazy nie tylko z Polski, ale także z innych krajów świata. Podziwiali okazy takie jak kumaki, traszki japońskie, salamandrę tygrysią, ropuchę Agę i inne.

Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o życiu płazów i ich przystosowaniu do funkcjonowania w warunkach środowiska lądowego. Całość zajęć urozmaicały nagrania żabich koncertów, które są dziełem samców wydających odgłosy godowe. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, gdyż dzieci mogły z bliska poznać przyrodę nie tylko naszego kraju, ale i gatunki światowe.

nadesłane/Beata Ludwichowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.