Święto pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Podjazach

poniedziałek, 31 października 2016 r., 14:18
fot. nadesłane

W piątek w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. Inka w Podjazach odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Dzieci zostały uroczyście przyjęte w poczet społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące nauki oraz  zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Następnie dyrektor szkoły Emilia Dyszer dokonała aktu pasowania na ucznia.

- Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! - mówiła wychowawczyni pierwszoklasistów Małorzata Machola.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i książeczki członków SKO. Pamiętali o nich również starsi koledzy, którzy wręczyli im upominki-niespodzianki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych pierwszoklasistów.

Nadesłane/SP w Podjazach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.