Nowy plac zabaw i parking przy żukowskiej podstawówce

poniedziałek, 31 października 2016 r., 22:34
fot. Longina Templin

Pomysł na stworzenie nowego placu zabaw dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie zrodził się trzy lata temu. Taki plan miała Renata Stubińska - Nalewajek tuż po objęciu funkcji dyrektorki. Na początku były jednak sprawy bardziej naglące. Po ich wykonaniu można było rozpocząć kolejne zadanie - plac zabaw, który został już oficjalnie oddany do użytku.

- Przyglądaliśmy się dotychczas funkcjonującemu placu zabaw i doszliśmy do wniosku, że nie warto naprawiać i remontować znajdujący się tam sprzęt - powiedziała dyr. Renata Stubińska - Nalewajek. - Dlatego zdecydowaliśmy, że wybudujemy go od nowa w innym miejscu. Dzięki pomocy finansowej (ponad 48 tys. zł) jaką uzyskaliśmy ze strony burmistrza Wojciecha Kankowskiego, plac ma podłoże trawiaste. Z naszych środków powstała minisiłownia za 17 tys. zł, a wyposażenie placu zabaw kosztowało 25 tys. zł. Do inwestycji dorzucili się też sponsorzy.

Dzieci podczas przerw mogą korzystać z siłowni pod chmurką, huśtawek, karuzeli, wieży sprawnościowej z ruchomym pomostem i ze ścianki wspinaczkowej. Plac zabaw jest ogólnodostępny w wolne dni, a rodzice mogą korzystać z siłowni w godzinach popołudniowych.

Siłownia wykorzystywana jest również przez nauczycieli w czasie gimnastyki korekcyjnej.

Równolegle z placem zabaw tuż obok powstawał tymczasowy parking dla zmotoryzowanych.

L.T.

Ten plac zabaw jest bardzo niebezpieczny, proponuję rozważenie likwidacji części wyposażenia (głównie karuzeli i huśtawek) żeby nie doszło do jakiejś tragedii. Z tego co mi wiadomo, dzieci regularnie mają jakieś obrażenia po "zabawie" na tym placu zabaw. Pozdrawiam - zaniepokojony rodzic.
misiu   środa, 2 listopada 2016 r., 07:48