Jak wyglądał długi weekend na drogach powiatu kartuskiego?

środa, 2 listopada 2016 r., 11:33
fot. MD-Z

W okresie związanym z obchodami Dnia Wszystkich Świętych na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Pośpiech, niekorzystna aura sprawiają, że w tym czasie na drogach w całym kraju dochodzi do wielu wypadków. Szczęśliwie w powiecie kartuskim minione dni upłynęły bardzo spokojnie.

Tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych na drogach powiatu kartuskiego upłynęły bez zakłóceń. Od poniedziałku do czwartku policjanci prowadzą akcję "Znicz". W jej ramach szczególnym nadzorem objęto rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości oraz obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych.

- Długi weekend na drogach powiatu kartuskiego upływa bardzo spokojnie. Dotąd nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń drogowych, wypadków czy kolizji. 1 listopada działania policji wspierała młodzież z klas policyjnych z Kartuz i Żukowa. Uczniowie m.in. sprawdzali czy są miejsca parkingowe, informowali kierowców, gdzie mogą je znaleźć, wiec wszystko odbywało się bardzo sprawnie - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Akcja Znicz trwa do czwartku, 3 listopada do godz. 6. Wówczas policjanci szczegółowo podsumują swoje działania.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.