Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach - już dziś zapisz się na imprezę

środa, 2 listopada 2016 r., 13:04
fot. archiwum

Bieg zdrowia na 6 km, marsz zdrowia na 2,5 km, pogoń za Mikołajem dla dzieci, konkursy z nagrodami, parada rowerzystów, koncert Grace Gospel Choir i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników obchodów kartuskich Mikołajek, na które zapraszają Akademia Biegowa Amator Kiełpino, grupa Rowerowe Kaszuby i gmina Kartuzy. Nie zwlekaj i zgłoś swój udział w nich już dziś.

Kartuzy w tym roku będą świętować Mikołajki na sportowo. Na uczestników Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia, który 11 grudnia odbędzie się w Kartuzach, czekać będzie cała masa atrakcji.

Miłośnicy biegania będą mieli okazję sprawdzić się w biegu ulicami Kartuz na 6 km. Cykliści będą mogli wziąć udział w Mikołajkowej Paradzie z dystansem na 10 km, a osoby dopiero rozpoczynające przygodę ze sportem mogą spróbować swoich sił w marszu zdrowia na 2 km. Dzieci z kolei będą mogły wziąć udział w biegach dla najmłodszych - biegu dla przedszkolaków "Goń Bałwanka", bieg "Goń Renifera" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i bieg "Goń św. Mikołaja" dla dzieci z klas IV-VI.

Organizatorzy zapowiedzieli, że imprezę odwiedzi sam św. Mikołaj, a na wszystkich czekać będzie masa atrakcji.

Na bieg można zapisać się za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl. Zapisy kończą się 4 grudnia.

Mikołajkowej imprezie towarzyszy konkurs plastyczny, w którym zadaniem dzieci jest pokazanie, jak do biegu trenuje Mikołaj. Prace należy zgłaszać do 20 listopada. Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj.

Imprezie przyświecać będzie szczytny cel. Uczestnicy festiwalu będą mogli wesprzeć działalność domowego hospicjum Fundacji Pomorze Dzieciom, która pod swoją opieką ma śmiertelnie i ciężko chore dzieciaki - także z Kartuz i okolic. Na specjalnym stoisku chętni będą mogli wrzucać do skarbonki datki na rzecz hospicjum, w zamian otrzymają ozdobnego aniołka z masy solnej ręcznej roboty. Organizatorzy zadeklarowali, że przeznaczą 10 proc. wpływów z opłat startowych za uczestnictow w biegu na rzecz placówki.


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.