Babi Dół. Zderzenie trzech samochodów na K20 - dwie osoby w szpitalu

czwartek, 3 listopada 2016 r., 09:12
fot. MSz

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zdarzenia, do którego doszło w Babim Dole. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

Do wypadku doszło w czwartek, około godziny 6.55. rano w Babim Dole na odcinku drogi krajowej nr 20 łączącym Żukowo z Kościerzyną.

- Kierujący Fordem Focusem 62-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, podjął manewr wyprzedzania i nie upewnił się co do możliwości jego wykonania. W tym momencie wyprzedzał go już inny pojazd, Ford F150. W związku z tym doszło do zderzenia - informuje Magdalena Formela, p.o. rzecznika kartuskiej policji.

Jak dodaje, Ford F150 w wyniku zderzenia odbił się od pobocza i zderzył z Oplem Astrą, którym kierowała 35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego.

Z powodu obrażeń odniesionych w wypadku do szpitala przetransportowano dwie osoby z terenowego Forda. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a sprawcy zdarzenia - kierującemu Focusem - zatrzymano prawo jazdy.

Na miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.