Chwaszczyno. Obywatelka Ukrainy potrącona na przejściu dla pieszych

czwartek, 3 listopada 2016 r., 11:23
fot. archiwum/MD-Z

W środowy wieczór doszło do wypadku w Chwaszczynie. Przechodząca prawidłowo przez przejście dla pieszych kobieta została potrącona przez samochód. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę o godz. 17.50. Jak informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, 61-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego kierująca citroenem C5 potrąciła prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 33-letnią obywatelkę Ukrainy mieszkającą w powiecie kartuskim. Przejście dla pieszych było oznakowane. Kobietę przewieziono do szpitala. Kierująca citroenem była trzeźwa, posiadała uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są przedmiotem policyjnego postępowania.

W związku z niekorzystną aurą i szybko zapadającym zmrokiem, policjanci apelują do pieszych o noszenie odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

- Mimo, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy jedynie terenu poza obszarem zabudowanym, warto zawsze nosić odblaski. Różnica w widoczności osoby noszącej odblask jest ogromna. Pieszy z elementami odblaskowymi jest widoczny z odległości 150 metrów, bez nich z odległości 15 metrów, dlatego warto wyposażyć się w odblask niezależnie od tego, po jakim obszarze się poruszamy. To z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze - informuje Magdalena Formela.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.