Pępowo. Pożar na budowie przy ulicy Gdańskiej

czwartek, 3 listopada 2016 r., 12:35
fot. MSz

W nocy z środy na czwartek doszło do pożaru na budowie w Pępowie. Strażakom udało się szybko opanować żywioł, a jako wstępną przyczynę zdarzenia podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

Zgłoszenie o pożarze w Pępowie przy ulicy Gdańskiej dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał w środę o godzinie 23.33. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Kartuzy oraz dwie jednostki z OSP Żukowo.

Jak informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się skrzynka rozgałęziająca prąd na budowie. Ogień udało się szybko ugasić przy użyciu gaśnicy proszkowej i tym samym zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni.

Jak dodaje, dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wyłączono także bezpieczniki w skrzynce dostarczającej prąd na działkę. Cała akcja trwała 54 minuty.

Straty okazały się niewielkie i oszacowano je na około 1.000 zł. Wstępną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.