Pępowo. Pożar na budowie przy ulicy Gdańskiej

czwartek, 3 listopada 2016 r., 12:35
fot. MSz

W nocy z środy na czwartek doszło do pożaru na budowie w Pępowie. Strażakom udało się szybko opanować żywioł, a jako wstępną przyczynę zdarzenia podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

Zgłoszenie o pożarze w Pępowie przy ulicy Gdańskiej dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał w środę o godzinie 23.33. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Kartuzy oraz dwie jednostki z OSP Żukowo.

Jak informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się skrzynka rozgałęziająca prąd na budowie. Ogień udało się szybko ugasić przy użyciu gaśnicy proszkowej i tym samym zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni.

Jak dodaje, dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wyłączono także bezpieczniki w skrzynce dostarczającej prąd na działkę. Cała akcja trwała 54 minuty.

Straty okazały się niewielkie i oszacowano je na około 1.000 zł. Wstępną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.