Kartuzy. 15-latek potrącony przez samochód

piątek, 4 listopada 2016 r., 12:56
fot. archiwum

W czwartkowe popołudnie doszło do wypadku na jednym z przejść dla pieszych w Kartuzach. 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego został potrącony przez samochód.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 16.20. Przechodzący przez przejście nastolatek wpadł pod koła nadjeżdżającego samochodu.

- Piętnastolatek nie upewnił się, czy może bezpiecznie przejść przez ulicę i wtargnął na przejście wprost pod jadący pojazd marki BMW, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W wyniku zdarzenia chłopca przewieziono do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

Przypomnijmy, że to drugi wypadek z udziałem pieszych w tym tygodniu. W środę na jednym z przejść dla pieszych w Chwaszczynie samochód potrącił 33-letnią obywatelkę Ukrainy.

W związku z jesienną aurą policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Warto też pamiętać o noszeniu odblasków, niezależnie od terenu, po którym się poruszamy. Pieszy z elementami odblaskowymi jest widoczny z odległości 150 metrów, bez nich z odległości 15 metrów.

MD-Z

Dziwne, że tak mało jest wypadków na przejściach dla pieszych z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej. Wtargnięcia na przejścia dla pieszych są na porządku dziennym. Wystarczy poobserwować ciągi pieszych w kierunku szkół w Kartuzach. Idą pojedynczo lub grupami i dochodząc do jezdni nie zwalniają i nie patrzą na lewo lub prawo, tylko idą po pasach jak stado owiec. Policja i straż miejska mogłyby to ukrócić ale najważniejsza jest edukacja w szkole. Należy, w trybie pilnym, wyedukować młodzież jak n ...
Falcon   sobota, 5 listopada 2016 r., 15:27