Kartuzy. Ewakuowano uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

piątek, 4 listopada 2016 r., 15:01
fot. MSz

Na chwilę przed godziną 13. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach zawył alarm przeciwpożarowy. Trzy długie dzwonki oznaczały, że rozpoczyna się właśnie akcja ewakuacyjna. Na zewnątrz budynku wyprowadzono prawie 300 osób.

Szczęśliwie były to tylko ćwiczenia ewakuacyjne. Przeprowadzono je w piątek, a ich scenariusz zakładał wybuch pożaru w bibliotece. Celem ewakuacji była kontrola przygotowania szkoły na wypadek zagrożenia. Nad prawidłowością przeprowadzenia akcji czuwał Fryderyk Mach, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

- Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a ewakuację udało przeprowadzić się w krótkim czasie. Tym niemniej to nie czas jest tutaj najważniejszy, a to, że wszystkie osoby pozostające w obiekcie bezpiecznie go opuściły - podsumowuje st. kpt. Fryderyk Mach.

Częstotliwość przeprowadzania próbnej ewakuacji w szkołach uzależniona jest od ilości nowych użytkowników placówki. Jeśli przybywa mniej niż 50 uczniów, wówczas przeprowadza się ją raz na dwa lat, jeśli zaś więcej, to wtedy ewakuacja odbywa się raz w roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.