Gm. Sierakowice. Ochotnicy wzorowo przygotowani do akcji

sobota, 5 listopada 2016 r., 14:54
OSP Gowidlino OSP Gowidlino fot. NB

Pięć jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Sierakowice przeszło w sobotę inspekcje sprawdzające sprzęt i przygotowanie ochotników do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu. Strażacy poradzili sobie wzorowo.

Kontrola miała na celu dokonanie oceny stopnia przygotowania strażaków do podejmowania działań ratowniczych. Sprawdzano więc alarmowanie, gotowość ratowników, stan sprzętu oraz również to, czy druhowie potrafią korzystać z narzędzi, którymi dysponują.

Wszystkie jednostki poradziły sobie wzorowo, a to oznacza, że w sytuacji zagrożenia mieszkańcy mogą być spokojni, że pomoc dotrze do nich szybko, a akcja ratownicza czy gaśnicza zostanie przeprowadzona prawidłowo i skutecznie.

- Trzeba podkreślić, że strażacy ze wszystkich jednostek na co dzień dbają o sprzęt oraz sukcesywnie podnoszą swój poziom wyszkolenia, by w przypadku zagrożenia nieść skutecznie pomoc, efektywnie ratować mienie i życie ludzkie. Sobotnia kontrola potwierdziła tylko to, że ochotnicy pozostają w pełnej gotowości do bezinteresownej i pełnej poświęcenia służby na rzecz lokalnej społeczności - zaznacza Andrzej Bojanowski, Komendant Gminny OSP Gminy Sierakowice.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.