Karate. Pierwsze miejsce KS Gokken na zawodach w Bolszewie

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 13:57
fot. nadesłane/Gokken

Pod koniec października klub sportowy Gokken z Chwaszczyna uczestniczył w dwóch imprezach sportowych. Podczas zawodów karate w Bolszewie ekipa Gokkenu zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszą z imprez, na której zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności były Otwarte Zawody Karate w Bolszewie, w których udział wzięło 300 zawodników z 11 klubów z północnej Polski.

Gokken zdobył tam aż 15 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych medali. Pozwoliło mu sklasyfikować się na pierwszym miejscu ze wszystkich klubów. Najlepsza zawodniczką z Gokkenu okazała się Zuzanna Potracka zajmując 11. miejsce spośród wszystkich uczestników.

Drugimi zawodami był "Gokkenik", w którym 160 młodych karateków stawiało swoje pierwsze sportowe kroki. Uczyli się przepisów, obycia na macie oraz sprawdzali swoje umiejętności z dziećmi z różnych sekcji. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę.

- Dzięki takim zawodom pierwszego kroku pokazujemy dzieciom jak wielka można czerpać radość z zawodów karate. Mamy nadzieję że na kolejnym turnieju "Gokkenik" dopisze nam jeszcze większa frekwencja - podkreśla Agata Uwijała z KS Gokken.

nadesłane: Gokken


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.