Siatkarki Wieżycy lepsze od Mistrza Polski

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 14:50
fot. nadesłane

Wieżyca Stężyca sprawiła miłą niespodziankę i świetnie spisała się w ostatnim meczu pomorskiej ligi kadetek. Zespół wygrał z dotąd niepokonanym zespołem ligi - aktualnym Mistrzem Polski APS Rumia i to w stosunku 3:0.

Akademia Piłki Siatkowej w Rumii to dwukrotny Mistrz Polski z sezonu 2014/2015 oraz 2015/2016 i w tym meczu jak i w pomorskiej lidze zdecydowany faworyt. Mecz od początku układał się po myśli stężyczanek, które bardzo dobrze zagrywały i z dużym poświęceniem broniły ataki APS-u wyprowadzając skuteczne kontry. Licznie zgromadzona publiczność mogła się delektować siatkówką na najwyższym poziomie.

- Graliśmy bez naszej liderki Pauliny Reiter, która w tym czasie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, tym bardziej cieszy mnie ta wygrana. W miejscu Pauliny zagrała Ola Gostkowska, która najlepiej punktowała a więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Cały zespół zapracował na to zwycięstwo dziewczęta dokładnie realizowały założenia taktyczne i nie popełniały błędów. Już w poprzednich meczach przegranym 2:3 z Gedanią i zwycięstwem nad Czarnymi Słupsk 3:0 pokazaliśmy, że liczymy się i nie łatwo będzie z nami wygrywać - mówi trener Maciej Stefanowski

Zespół z Wieżycy wygrał 3:0 (25:21, 25:16, 25:23 ).

Nadesłane/Wieżyca Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.