Co zrobić żeby mała łazienka wyglądała na większą?

poniedziałek, 7 listopada 2016 r., 20:19
fot. nadesłane

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, aby była ona estetyczna i funkcjonalna, a jednocześnie optycznie powiększyć przestrzeń? Warto zacząć od wyboru odpowiednich płytek łazienkowych.

Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie, jak urządzić małą łazienkę powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego koloru płytek, zarówno na podłogę, jak i na ścianę. Aby pomieszczenie wyglądało na większe należy postawić na jasne barwy. Ściany wydają się wtedy bardziej od siebie oddalone, co sprawia wrażenie większej przestrzeni. Dzięki temu łazienka wyda się przestronniejsza i sprawi wrażenie bardziej czystej i świeżej. Jest to świetna opcja zwłaszcza do łazienek pozbawionych okna i tym samym naturalnego źródła światła. Dodatkowo jeśli postawimy na białe urządzenia sanitarne to jasne ściany będą z nimi świetnie współgrać.

Najpopularniejsze obecnie kolory łazienek to różne odcienie beżu. Pasują one do wszystkiego, zarówno do łazienek tradycyjnych, jak i tych urządzonych w nowoczesnym stylu. Aby ożywić wnętrze i uczynić je bardziej eleganckim można postawić np. na płytki do łazienki w kolorze złotym, lekkim pomarańczu czy odcieniach wanilii, która świetnie sprawdzi się np. przy drewnianych meblach. Kolory, które dają wrażenie większej przestrzeni to także te barwy, które kojarzą się z wodą i powietrzem - zimne odcienie błękitów, zielenie oraz niebieskawe fiolety.

Płytki do małej łazienki muszą być przede wszystkim gładkie, bez wzorów, najlepiej jasne i z lekko błyszczącą powierzchnią. Jeśli bardzo zależy nam na zdobieniach to niech będą one dyskretne. W kwestii fug, to najlepiej aby były one w kolorze płytek, bez dekorów. Jeśli na ścianach położymy bardzo jasne płytki to podłoga i sufit mogą być nieco ciemniejsze. Płytki ceramiczne powinny być jak największe, a na podłodze powinno być pozostawione jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jeśli koniecznie chcemy mieć na podłodze wzorzyste płytki to najlepiej postawić na wzór karo, który optycznie poszerzy podłogę.

Planując płytki na ścianie warto zrobić też miejsce na powieszenie poziomego lustra, najlepiej na dwóch ścianach stykających się w jednym kącie, im będzie ono większe, tym lepiej. Pomoże nam to optycznie powiększyć przestrzeń.

Szukając płytek odpowiednich do małej łazienki warto zwrócić uwagę na specjalne kolekcje ceramiki dedykowane właśnie takim pomieszczeniom. Przykładem może być produkowana przez KOŁO seria ceramiki NOVA TOP PICO przeznaczona specjalnie do małych łazienek. Przy mniejszych niż zwykle rozmiarach ceramika z tej serii zachowuje pełną funkcjonalność, a jej estetyczny, lekki kształt tworzy harmonijną całość nawet w małych wnętrzach.

Więcej ciekawych pomysłów na to, jak urządzić małą łazienkę znajdziecie również na www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/nietypowa-lazienka/mala-lazienka---duzy-problem/

Warto pamiętać, że podstawowa zasada przy wyborze płytek do małej łazienki to wyobrażenie sobie, jak całościowo ma wyglądać nasze pomieszczenie. Ściany i podłogi powinny być bowiem tylko tłem, które ma wyeksponować pozostałe elementy łazienki i podkreślić ich charakter. Szeroki wybór płytek łazienkowych sprawia, że z pewnością łatwo uda nam się wybrać płytki idealne do naszego pomieszczenia. Warto tylko kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, aby optycznie powiększyć małą łazienkę i sprawić, że stanie się ona naszym ulubionym miejscem w całym domu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.