Tuchlino doczeka się sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia - niedługo rusza budowa

środa, 9 listopada 2016 r., 13:45
Wizualizacja inwestycji po realizacji Wizualizacja inwestycji po realizacji fot. internet/UG Sierakowice

Już niedługo rozpoczną się prace związane z budową nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Tuchlinie, powstanie tam także obiekt przedszkolny. Wartość inwestycji wynosi ponad 3.000.000 zł, a gotowa do użytku powinna być do końca lipca przyszłego roku.

We wtorek gmina Sierakowice podpisała umowę z wykonawcą robót związanych z rozbudową Zespołu Szkół w Tuchlinie o salę gimnastyczną i lokal przedszkolny.

- Inwestycja obejmuje wyburzenie sali gimnastycznej zlokalizowanej pomiędzy budynkiem szkoły a mieszkaniami socjalnymi. Później rozpoczną się prace związane z budową obiektu dydaktycznego. Na parterze powstaną salki przeznaczone na potrzeby przedszkola, które zostanie tam zlokalizowane. Na piętrze z kolei powstaną sale dydaktyczne dla szkoły - informuje Tomasz Maszke, inspektor ds. unijnych Urzędu Gminy w Sierakowicach.

Jak dodaje, w dalszej kolejności ma rozpocząć się budowa sali gimnastycznej, na której znajdą się trybuny ze 150 miejscami siedzącymi oraz zapleczem sanitarnym.

- Będzie ona bardzo podobna do tych, które już wcześniej budowaliśmy w naszej gminie. Chcemy żeby w szkole powstało takie miejsce, w którym można organizować większe zgromadzenia, a tak sala z widownią jest dobrym narzędziem do tego. Sama sala będzie miała możliwość przepierzenia tak, żeby można było prowadzić kilka zajęć jednocześnie - podkreśla Tomasz Maszke.

Roboty budowlane mają ruszyć w przeciągu kilku dni, teren zostały już przekazany wykonawcy. Zgodnie z ofertą musi on do końca lipca przyszłego roku skończyć realizację umowy. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ponad 3.000.000 zł, zaś dofinansowanie wyniesie około 800.000 zł.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.