Śniadanie dało im moc - ogólnopolski program w szkołach powiatu kartuskiego

czwartek, 10 listopada 2016 r., 10:23
Śniadanie w SP nr 1 w Kartuzach Śniadanie w SP nr 1 w Kartuzach fot. BK

O tym, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie oraz dlaczego warto się zdrowo odżywiać przekonali się uczestnicy programu "Śniadanie daje moc". W jego ramach w wielu szkołach w całej Polsce zorganizowano 8 listopada wspólne śniadanie. Akcja odbyła się w kilkunastu szkołach powiatu kartuskiego m.in. w SP nr 1 w Kartuzach i w SP w Podjazach.

"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.To najlepszy start w nowy dzień!" - to idea przyświecająca ogólnopolskiemu programowi "Śniadanie Daje Moc". Najważniejsze jego cele to m.in. zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka i edukacja najmłodszych dzięki angażowaniu rodziców i nauczycieli w działania i programy służące wpajaniu dzieciom zasad zdrowego odżywiania.

8 listopada Dzień "Śniadanie Daje Moc" obchodzili uczniowie klas drugich i trzecich z SP nr 1 w Kartuzach. Dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotowywały zdrowe, pełne energii kanapki, owocowe sałatki oraz jedzeniowe stwory. W trakcie lekcji wszyscy przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania, a pani Magdalena Kryger - pediatra i mama jednej z uczennic, dzięki ciekawym spostrzeżeniom i medycznym zaleceniom zachęciła rodziców do zwracania uwagi na to, co i w jaki sposób jedzą ich pociechy.

Wspólne śniadanie zorganizowano również w szkole w Podjazach.

- W czasie zajęć edukacyjnych, przekazywaliśmy uczniom cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Dzieci wspólnie z rodzicami i wychowawcami w Dniu Zdrowego Śniadania przygotowały i zjadły najważniejszy posiłek dnia. Mamy nadzieję, że program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc" przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole - informuje Diana Sawicka-Dułak.

Program "Śniadanie daje moc" zrealizowano w kilkunastu innych szkołach w powiecie m.in. w Miszewie, Borkowie, Pępowie, Grzybnie, Leźnie, Somoninie, Reskowie, Łyśniewie Sierakowickim, Borzestowie, Borku Kamiennym, Koloni, Chmielnie, Skrzeszewie Żukowskim, Somoninie, Pomieczyńskiej Hucie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.