Dzierżążno. Paliły się dwa samochody - Alfa Romeo spłonęła doszczętnie

czwartek, 10 listopada 2016 r., 19:01
fot. archiwum

Na około 12.000 zł wycenione zostały straty, jakie spowodował pożar dwóch samochodów w Dzierżążnie. Doszło do niego na jednym z parkingów.

Zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów osobowych na w Dzierżążnie kartuska straż pożarna otrzymała w czwartek około godziny 16. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że ogień objął dwa Alfę Romeo oraz Renault Clio.

Pomimo szybkiej akcji strażaków pierwszy z samochodów spłonął niemal doszczętnie, w Renault zaś częściowemu spaleniu uległa kabina od strony pasażera. Działania strażaków polegały na podaniu prądy wody, piany i ugaszeniu pożaru.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną pojawienia się ognia w zaparkowanych pojazdach było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Nie wyklucza się też zaprószenia ognia przez nieznane osoby.

W akcji wzięła udział JRG Kartuzy oraz OSP Dzierżążno.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.