Kiełpino. Pożar w budynku mieszkalnym - dwoje dzieci podtrute dymem

piątek, 11 listopada 2016 r., 23:07
fot. archiwum

Piątkowym późnym wieczorem strażacy interweniowali w Kiełpinie. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru makulatury. W wyniku zdarzenia dwoje dzieci podtrute zostały dymem.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał w piątek tuż po godzinie 21.30. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się ogniem objęta jest makulatura, która znajdowała się na klatce schodowej prowadzącej do piwnicy. Zagrożenie szybko udało się opanować, jednak w wyniku zdarzenia dwoje dzieci w wieku 5 i 3 lat zostały podtrute dymem. Zostały one przetransportowane do szpitala.

Wstępnie jako przyczynę podaje się nieostrożność osób dorosłych. Straty szacuje się na około 500 zł.

W akcji uczestniczyli strażacy z OSP Somonino oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.