Miał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Policjanci sprawdzają, czy był dilerem

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 10:30
fot. internet/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Sulęczyno, który miał przy sobie łącznie prawie 50 gramów środków odurzających. Mężczyzna już usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

W sobotę po godzinie 19-tej policjanci otrzymali zgłoszenie, że po terenie jednej z firm, znajdujących się przy ulicy Kościerskiej chodzi młody dziwnie zachowujący się mężczyzna. Chwilę po otrzymaniu informacji patrol zatrzymał mężczyznę do kontroli drogowej. W jej trakcie w pojeździe ujawniono trzy woreczki z białym proszkiem oraz jeden z zielonym suszem. Prócz tego w aucie znaleziono też znaczną ilość woreczków strunowych oraz szklaną lufkę.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, mężczyzna w tracie kontroli był bardzo pobudzony i arogancki, co wskazywało, ze mógł on również kierować pojazdem pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. 27-letni mieszkaniec gminy Sulęczyno noc spędził w policyjnym areszcie. W niedzielę usłyszał zarzuty.

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia. Jeżeli badania potwierdzą podejrzenia funkcjonariuszy odpowie on również za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Śledczy ustalają skąd zatrzymany miał narkotyki i czy handlował nimi na większą skalę.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.