Chmielno. Za nami gminne eliminacje konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô"

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 10:56
fot. nadesłane/GOKSiR Chmielno

Dziewiętnastu uczestników walczyło o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w języku kaszubskim w Chmielnie. W bibliotece publicznej odbyły się gminne eliminacje Kònkùrsu ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô".

Celem konkursu jest m.in. popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim i posługiwania się nim.

Koordynatorem eliminacji na szczeblu gminnym była prezes chmieleńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego oddziału w Chmielnie - Brygida Michalewicz.

W zmaganiach w czterech kategoriach wiekowych wzięło udział 19 osób, w tym trzynaścioro ze szkół podstawowych,czworo gimnazjalistów oraz swie osoby dorosłe. Występy oceniały - Bogumiła Cierocka, która przewodniczyła jury, Elżbieta Bugajna oraz Brygida Michalewicz.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Uczniowie szkół podstawowych z klas I-III:
Amelia Gawin, 9 lat z SP w Miechucinie
Zuzanna Chylewska, 9 lat z SP Borzestowie

Uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI:
Wojciech Pryczkowski, 12 lat z SP w Miechucinie
Kacper Krzebietke, 12 lat z SP w Miechucinie

Uczniowie Gimnazjum:
Joanna Okrój z Gimnazjum w Miechucinie
Łukasz Myszk z Gimnazjum w Miechucinie

Kategoria - dorośli:
Elżbieta Kowalczyk
Maria Dradrach

Zwycięzcy będą reprezentować gminę Chmielno w eliminacjach powiatowych.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.