Lekcja patriotyzmu w Zespole Szkół w Gowidlinie

wtorek, 15 listopada 2016 r., 11:05
fot. nadesłane/Zespół Szkół w Gowidlinie

W przeddzień 11 listopada w Zespole Szkół w Gowidlinie odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie młodzi artyści przedstawili patriotyczny program słowno - muzyczny. W tym roku przypadła 98. rocznica tego historycznego wydarzenia. Hasłem uroczystości były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego ,,Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej".

Z nostalgią cała społeczność szkolna uczciła powrót naszej Ojczyzny na mapy świata. 11 listopada jest dla nas wszystkich symbolem zwycięskiej walki o wolność.

W apelu wzięła udział sołtys Jolanta Dyszer. Podziwiać talenty tutejszych uczniów mieli również okazję mieszkańcy Gowidlina, gdyż program został zaprezentowany podczas mszy św. 11 listopada.

nadesłane/Joanna Neubauer

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.