Gmina Żukowo. Modernizacje szkolnych boisk na finiszu

wtorek, 15 listopada 2016 r., 14:39
Trwa przebudowa boiska w Pępowie Trwa przebudowa boiska w Pępowie fot. Longina Templin

Żukowski samorząd zaplanował przebudowę trzech szkolnych boisk - w Pępowie, Przyjaźni i Żukowie. W dwóch pierwszych wymienionych miejscowościach prace mają się ku końcowi. Natomiast zmiana nawierzchni w żukowskiej filii Szkoły Podstawowej przy ul. Gdańskiej rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie niewiele ponad 700 tys. złotych.

Modernizacja polega głównie na wymianie starej nawierzchni asfaltowej na poliuretanową. Oprócz tego w Żukowie i Przyjaźni zamontowane zostaną piłkochwyty, oświetlenie i stojaki na rowery.

Ponadto wzdłuż krawędzi żukowskiego boiska zaprojektowano budowę chodnika. W Pępowie powstanie ogrodzenie panelowe, wykonane zostanie także odwodnienie. W Przyjaźni i Pępowie zamontowany będzie sprzęt sportowy.

- Bardzo dawno temu w tym miejscu, gdzie jest boisko, były nauczycielskie ogródki działkowe, które 20 lat temu zamieniliśmy na szkolne boisko asfaltowe - powiedział Ryszard Peek, dyrektor szkoły. - W jego tworzeniu duży wkład mają mieszkańcy wsi. Teraz przyszedł czas na modernizację. Nowy obiekt o wymiarach 18 na 36 metrów pokryty nową nawierzchnią będzie przyjazny dla naszych uczniów, co nas bardzo cieszy. Planujemy również wykorzystanie boiska na kort tenisowy dla rodziców. Wykonawca ma zakończyć prace do 3 grudnia br.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi niewiele ponad 706 tys. złotych. Ministerstwem Sportu i Turystyki daje na ten cel 350 tys. złotych, resztę dorzuci żukowski samorząd. Wykonawcą jest firma Elsik.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.