Borkowo. Gminny Przegląd Talentów Artystycznych po raz pierwszy

sobota, 19 listopada 2016 r., 23:26
fot. Longina Templin

Ponad cztery godziny w sali gimnastycznej borkowskiej podstawówki trzy zespoły i prawie 30 solistów w wieku od siedmiu do dwudziestu lat prezentowali się w piosence, tańcu współczesnym, grach na instrumentach, akrobatyce i w pracach plastycznych. Taką imprezę można było zobaczyć tam po raz pierwszy dzięki organizatorom - żukowskiemu OKiS-owi i Szkole Podstawowej w Borkowie.

Uczestnicy przeglądu podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe. Różnorodność form prezentacji scenicznej sprawiła, że widzowie mieli do dyspozycji interesujący program, ale za to mnóstwo pracy miała komisja oceniająca.

Najliczniej prezentowany był śpiew. Wokaliści wykonywali polskie utwory. Nie zabrakło też akcentu kaszubskiego, o który postarali się bracia Andrzej i Michał Galiński. Duże brawa zebrał jedyny na imprezie hiphopowiec Maciej Szadach. Wystąpił z własnym utworem "Czas na zmianę", za który otrzymał nagrodę specjalną.

Józef Belgrau, dyrektor SP w Borkowie zamierza w przyszłym roku przekształcić imprezę w przegląd na szczeblu powiatowym.

Rywalizacje indywidualne i zespołowe oceniało jury w składzie: Barbara Halasz, Paulina Milczanowska (przewodnicząca), Anna Mroczkowska i Beata Stoppa.

Kategoria 7 - 10 lat
I miejsce - Iga Wieczyńska i Amelia Gierszewska
II miejsce - Nikola Miąskowska, Natalia Chustak, Zofia Kędzia i Agata Kalisz
III miejsce - Melania Mądra i Marta Makurat

Kategoria 11 - 13 lat
I miejsce - Oliwia Pleszyniak, Michał Galiński, Wiktoria Reglińska i Agata Załuska
III miejsce zajął Stanisław Wangler

Kategoria 14 - 16 lat
I miejsce - Kinga Kirko i Zuzanna Stromska

W kategori zespoły
I miejsce Banińskie kwiatuszki
II miejsce - Gimnastyczki Leźno

Nagroda specjalna przypadła w udziale Andrzejowi i Michałowi Galińskim

- Miałyśmy do oceniania ogromną różnorodność form, niektóre zachwycające, dlatego że nietypowe jak na przykład bajka origami - powiedziała nam Barbara Halasz, członkini jury. - Wspaniali są najmłodsi uczestnicy, bo robią to z ogromnym wdziękiem. Należy też docenić starszych uczestników, a wśród nich Macieja Szadacha, który wspaniale opowiedział swoje emocje w piosence hiphopowej.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.