Kartuzy. Szlachetna Paczka 2016 - baza rodzin już działa. Włącz się i odmień komuś życie!

niedziela, 20 listopada 2016 r., 20:32
fot. MD-Z

Wystarczy jeden gest, połączenie sił grupki przyjaciół, współpracowników, członków rodziny i można odmienić czyjeś życie, sprawić, by święta były piękniejsze, a codzienność piękniejsza. Wystarczy włączyć się do kolejnej akcji Szlachetnej Paczki. W sobotę otwarto bazę rodzin - poznaj ich historię, wybierz tę, której chcesz pomóc, skrzyknij bliskich i działaj!

W Kartuzach akcja Szlachetnej Paczki zostanie przeprowadzona już po raz trzeci, w tym roku włączyły się do niej też Sierakowice. Otwarcie bazy rodzin zainaugurowano w niedzielę wspólnym przemarszem ulicami stolicy powiatu. Włączyła się do niego młodzież, samorządowcy i parlamentarzyści oraz mieszkańcy powiatu.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA. Jak mówią o nim sami inicjatorzy, w wyjątkowy sposób inspiruje on ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkich serc, w tym roku odmienić się może los ponad 60 rodzin z powiatu kartuskiego. To osoby z niezwykłymi, ogromnie poruszającymi historiami, wybrane przez wolontariuszy, którzy odwiedzili i zweryfikowali około stu domostw.

Darczyńcą może być każdy - osoba prywatna, grupa przyjaciół, znajomych z pracy, organizacje i instytucje. Wystarczy wybrać z listy rodzin w bazie, tę której chcemy pomóc, zapoznać się z jej potrzebami i wspólnie przygotować paczkę, która z pewnością odmieni czyjeś święta, a możliwe że również życie.

Przygotuj materialną pomoc dla konkretnych osób i zostań dobrym duchem wybranej przez siebie rodziny. To nie rzeczy bowiem pomagają, ale ludzie - przekazana pomoc jest wyrazem wsparcia w dążeniu do wygrania wyzwania zmiany swojego życia, którego podjęła się rodzina.

Rodzinę z rejonu Kartuzy możesz wybrać klikając tutaj, natomiast z Sierakowic w tym miejscu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.